Czech Republic CS
Změnit stát

Porozumějte svým pneumatikám

Péče o vaše pneumatiky

Záměna pneumatik - záměnu pneumatik provádějte každých 10 000-12 000 km nebo každých šest měsíců

Všechny pneumatiky se postupně opotřebovávají, ale pravidelnou údržbou můžete životnost pneumatik Sava prodloužit a zajistit jejich optimální výkon.

Zaznamenáte-li významný pokles výkonnosti, je možná načase promluvit si se svým prodejcem – například nelze-li pneumatiky správně ovládat na mokrých površích, neudrží-li přilnavost při brzdění nebo zatáčení nebo jestliže nadměrně vibrují. Pneumatiky možná potřebují vyvážit, vyžadují rotaci nebo vyvážení nebo je případně načase, abyste investovali do nové sady.

Kontrola tlaku vašich pneumatik – dělejte jí pravidelně pro bezpečnou jízdu a delší životnost

Udržování správného tlaku v pneumatikách Správný tlak v pneumatikách je důležitý pro optimální výkonnost pneumatiky a vozidla. Řádně nahuštěné pneumatiky vydrží déle a zajistí bezpečnější jízdu a proto pravidelně kontrolujte jejich tlak. Další informace o huštění pneumatik naleznete zde.

Odborník na pneumatiky provádějící kontrolu – pravidelně kontrolujte vzorek svých běhounů

Kontrola běhounu: Běhouny pneumatik je třeba pravidelně kontrolovat z hlediska jakékoli známky nadměrného nebo nerovnoměrného opotřebení, jakož i jakéhokoli poškození běhounu. Zde se dozvíte více o tom, co vám může běhoun napovědět a zda byste si neměli promluvit se svým prodejcem.

Záměna pneumatik - záměnu pneumatik provádějte každých 10 000-12 000 km nebo každých šest měsíců

Rotace pneumatik: Pneumatiky by se měly rotovat každých 10 000 až 12 000 km, aby bylo zajištěno rovnoměrné opotřebení po celém běhounu a prodloužena jejich životnost. Další informace o rotaci pneumatik naleznete zde.

Požádejte o radu svého prodejce pneumatik – naučte se rozpoznat signály, které indikují, že vaše pneumatika potřebuje výměnu

Výměna pneumatik: Pravidelná kontrola a údržba pneumatik prodlouží jejich životnost, ale každá pneumatika se nakonec opotřebuje. Zjistěte, kdy je třeba pneumatiky vyměnit