Estonia EE
Vahetage riiki

Hooajalised rehvid

Talverehvide ostmine

Mõnes Euroopa riigis on juhtidele seadusega kohustuslikuks tehtud talverehvide paigaldamine külmematel kuudel.

Aga isegi juhul, kui see teie elukohas nii ei ole, pakuvad külma ilma jaoks konstrueeritud rehvid sooritusvõime eeliseid koos parema veojõu ja juhitavusega jääl ja lumel.

Turvalisem sõit madalal temperatuuril Kui temperatuur langeb alla 7 °C, siis talverehvide sooritusvõime tegelikult paraneb. Sava talverehvide valmistamisel kasutatakse spetsiaalset kõrge ränisisaldusega segu, mis parandab talvistes tingimustes veojõudu, pidurdamist ja juhtimist suve- või aastaringsete rehvidega võrreldes.

Hea haarduvus jääl ja lumel Laiad turviseplokid ja lisatud mustrielemendid – väikesed lõhed turviseplokkides – parandavad veojõudu külmadel ja jäistel teedel, võimaldades samas rehvil ka kiiresti lund ära juhtida. Osa talverehvidest on isegi varustatud naastudega, mis annavad kindla haarduvuse ka kõige hullemates talvistes tingimustes.

Järgige seadust

Mõnes Euroopa riigis on seadusega kohustuslikuks tehtud talverehvide kasutamine teatud kuupäevast alates. Muud piirangud võivad kehtida naastrehvide osas, mis on mõnes piirkonnas keelatud või teisal tuleb need kevadel välja vahetada. Enne ostmist kontrollige oma riigis kehtivaid seadusi.

Tehke kodutöö ära

EL-i seadused nõuavad, et kõikidel rehvidel oleks teave nende sooritusvõime omaduste kohta teatud kriteeriumite kehtimisel, kuid paraku ei kuulu sooritusvõime talvetingimustes nende hulka. Teie parimaks allikaks erinevate rehvide talvise sooritusvõime kohta on teie kohalik rehvide edasimüüja või sõltumatute gruppide poolt läbiviidud testid.

Ostke täiskomplekt rehve

Ärge paigaldage korraga suve- ja talverehve, kuna see mõjub halvasti juhitavusele, eriti rehvide puhul, millel on erinevad sooritusvõime omadused ja turvisemustrid. Talve- ja suverehvide üheaegne kasutamine muudab libedaga sõitmise veelgi ohtlikumaks teepinnaga haarduvuse erinevuste tõttu.

Rehvid, mis ei ole kasutuses, tuleb korrektselt hoiundada

Talverehve tuleb suvekuudel hoiundada spetsiaalsetes kottides ning alati külili, mitte turvisega allapoole. Korralik hooldus pikendab talverehvide kasutusaega. Teie edasimüüja saab teile võib-olla nõu anda hoiundamise osas, kui teil pole selleks kodus või tööl piisavalt ruumi.

Kontrollige rehve regulaarselt

Kontrollige regulaarselt talverehvide rehvirõhku ja mustrisügavust. Kui talverehvide kasutamine on seadusega sätestatud, on kehtestatud ka minimaalne lubatud mustrisügavus. Savas soovitame me talverehvide minimaalseks mustrisügavuseks 4 mm (suverehvidel on EL-i seadusega kehtestatud miinimum 1,6 mm).

Ärge kunagi eelistage kiirust ohutusele

Talverehvide kiirusindeks võib suverehvidega võrreldes olla madalam. Ärge kunagi ületage sõidukile soovitatud kiirusindeksit.