Estonia EE
Vahetage riiki

Hooajalised rehvid

Mount summer tires

Paigaldage suverehvid

Paigaldage suverehvid. Kui kasutate külmal aastaajal talverehve, ärge unustage võtta kasutusele suvist komplekti, kui temperatuur on püsivalt üle 10 °C. Spetsiaalsed suverehvid parandavad sooritusvõimet kuival teel. Ärge unustage rehve hoiundada: kasutage sobivaid hoiukotte ja asetage rehvid külili. Küsige rehvide edasimüüjalt rohkem teavet väljaspool hooaega hoiundamise võimaluste kohta.

Check your pressure

Kontrollige rehvirõhku

Kontrollige rehvirõhku: rehvid kaotavad soojema ilmaga rõhku kiiremini, sellepärast on veelgi olulisem suvel regulaarselt rehvirõhku kontrollida. Alarõhuga rehvid toodavad sõites rohkem kuumust, suurendades rehvi veeretakistust ja sellega kütusekulu.

Check your pressure

Kontrollige vedelike taset

Kontrollige vedelike taset. Oluline on veenduda, et õli, jahutusvedelik, piduri- ja klaasipesuvedelikud oleksid kooskõlas sõiduki tootja soovitustega. Võib-olla soovite kasutada soojama ilmaga paksemat mootoriõli segu, kuna soojus mõjutab sellist õli vähem.

Check your battery health

Kontrollige akut

Kontrollige akut Soojem ilm tähendab suuremat koormust akule. Suvi võib just vanematele akudele eriti koormavalt mõjuda. Hea oleks lasta akut kontrollida, et näha, kas see vajab asendamist või laadimist.

Be ready for rough weather

Valmistuge karmiks ilmaks

Suvi võib siiski tähendada ka muutlikku ilma. Soojemad kuud toovad oma ilmastikuprobleemid, alates tugevast vihmast, tuulest ja udust kuni äärmuslike ilmastikunähtusteni nagu tormid ja orkaanid. Olulised on juhtimisoskused, toimetulek külglibisemisega ja oskus rooli käsitseda ohtlikult tugeva tuulega.

Change your tires

Vahetage oma rehvid välja

Juhtidel, kes elavad riigis, kus talvel on suured lumesajud või temperatuur pidevalt alla 7 °C, on soovitav kasutada spetsiaalseid talverehve.

Need, kes elavad ja sõidavad piirkondades, kus teed kattuvad sageli jääga, võiksid ühe võimalusena mõelda naastrehvide peale. Naast- või naelrehvid ei ole igal pool seadusega lubatud, kuid need võivad aidata muuta sõitmise võimalikuks äärmuslikes talvistes tingimustes. Pidage meeles, et need tuleb kevadel eemaldada, et vältida teede kahjustamist.

Change your oil

Vahetage õli

Spetsiaalne talvel kasutamiseks ettenähtud õli lihtsustab sõiduki käivitamist külmadel hommikutel. Kaaluge õli vahetamist vedelama segu vastu enne temperatuuri langemist, eriti juhul, kui kasutasite suvekuudel paksemat õlisegu.

Check your essential equipment

Kontrollige oma põhivarustust

Kontrollige oma põhivarustust. Sõiduki pidurid, kütteseade ja soojendi peavad kõik veatult töötama, et tagada külmal ajal optimaalne mugavus ja töökindlus.

Oluline on jälgida ka antifriisi ja klaasipesu- vedelikku. Radiaatori jahutussüsteem peaks sisaldama vett ja antifriisi suhtes 50/50. Kui te ei ole kindel, laske segu kontrollida kohalikus töökojas või kasutage lihtsat tavakasutajale mõeldud testi. Kontrollige ka, kas kasutate külmadele ilmadele sobivat aknapesuvedelikku ning kaaluge klaasipuhastite vahetamist, kui näete kulumise märke.

Rinse of road salt

Loputage teesool maha

Loputage teesool maha. Teede jäävabana hoidmiseks kasutatav teesool ja kruus võivad kiiresti autol korrosiooni tekitada. Kui sõidate teedel, kuhu on puistatud teesoola või kruusa, on oluline auto kere regulaarselt teesoolast ja kemikaalidest puhtaks pesta ja loputada.

Slow down

Aeglustage

Aeglustage: Talvistes tingimustes sõites vähendage kiirust ning varuge igaks sõiduks rohkem aega. Jätke eessõitjaga pikem vahe. Võtke endale aega ja õppige juhtimisvõtteid nagu toimetulemine külglibisemisega ja sõiduki juhtimine jääl.