Estonia EE
Vahetage riiki

Tundke oma rehve

Rehvide hooldamine

Rehvirotatsioon – laske rehve roteerida iga 10 000–12 000 km või iga kuue kuu järel

Kõik rehvid kuluvad lõpuks ära, aga regulaarse rehvihooldusega saab Sava rehvide kasutusaega pikendada ja tagada optimaalse sooritusvõime.

Kui märkate sooritusvõimes olulist langust, on ilmselt aeg oma edasimüüjaga rääkida – näiteks, kui rehvid ei toimi enam hästi märjal pinnal, need ei haardu pidurdamisel ja manööverdamisel või vibreerivad liiga palju. Rehvid võivad vajada tasakaalustamist, roteerimist või kokkujooksu korrigeerimisest, või on koguni aeg uued rehvid osta.

Rehvirõhu kontrollimine – tehke seda regulaarselt ohutuma sõidu ja pikema rehvide kasutusea heaks

Õige rehvirõhu säilitamine. Õige rehvirõhk on optimaalse rehvi ja sõiduki sooritusvõime kindlustamisel kõige olulisem. Õige rõhuga rehvid peavad kauem vastu ning tagavad ohutuma sõitmise. Seepärast kontrollige kindlasti regulaarselt rehvirõhku. Lugege täpsemalt rehvirõhu kohta siit.

Rehvide asjatundja teostab kontrolli – kontrollige mustri sügavust regulaarselt

Turvise kontrollimine. Rehviturvist tuleb regulaarselt kontrollida ülemäärase või ebaühtlase kulumise, samuti vigastuste suhtes. Lugege siit täpsemalt, mida turvis võib teile öelda ning kas peaksite sellest rääkima oma rehvide edasimüüjaga.

Rehvirotatsioon – laske rehve roteerida iga 10 000–12 000 km või iga kuue kuu järel

Rehvirotatsioon. Rehve tuleks roteerida iga kuue kuu või iga 10 000–12 000 km järel, et turvis kuluks ühtlaselt. See pikendab rehvide kasutusaega. Lugege täpsemalt rehvirotatsiooni kohta siit.

Nõuandeid teie rehvide edasimüüjalt – tutvuge märkidega, mis viitavad vajadusele rehvid välja vahetada

Rehvide asendamine. Rehvide regulaarne ülevaatamine ja hooldus pikendavad nende eluiga, kuid kõik rehvid kuluvad ükskord lõplikult. Vaadake, millal tuleb rehvid välja vahetada