Lithuania LT
Pakeisti šalį

Sezoninės padangos

Žieminių padangų pirkimas

Kai kurių Europos šalių įstatymuose numatyta, kad motorinių transporto priemonių vairuotojai šaltesniais mėnesiais privalo naudoti specialų žieminių padangų komplektą.

Tačiau net jei jūsų šalyje nėra tokių reikalavimų, naudodami šaltam orui skirtas padangas galėsite mėgautis eksploataciniais privalumais, įskaitant geresnį sukibimą ir valdymą ant apledėjusios ir apsnigtos dangos.

Saugesnis važiavimas esant žemai temperatūrai Gyvsidabrio stulpeliui nukritus žemiau 7 °C žieminių padangų eksploatacinės savybės tik pagerėja. „Sava“ žieminės padangos pagamintos iš specialaus mišinio su dideliu kiekiu silicio, todėl užtikrina geresnį sukibimą, stabdymą ir valdymą žiemos sąlygomis nei vasarinės ar universaliosios padangos.

Geras sukibimas važiuojant apledėjusia ir apsnigta kelio danga Platūs protektoriaus blokai ir papildomos lamelės – maži įpjovimai protektoriaus blokuose – pagerina sukibimą važiuojant apšalusiais ir apledėjusiais keliais, taip pat nuo padangos greičiau nukrenta sniegas. Ant kai kurių žieminių padangų netgi yra dyglių, suteikiančių patikimą sukibimą prasčiausiomis žiemos sąlygomis.

Laikykitės įstatymų

Kai kuriose Europos šalyse nuo tam tikros dienos privaloma naudoti žiemines padangas. Kiti apribojimai gali būti taikomi dygliuotoms padangoms, kurių gali būti neleidžiama naudoti kai kuriose teritorijose arba kurias privaloma nuimti pavasarį. Prieš pirkdami padangas, susipažinkite su susijusiais įstatymais.

Atlikite savo tyrimą

ES teisės aktai reikalauja, kad ant padangų būtų rodoma informacija apie jų eksploatacines charakteristikas pagal tam tikrus kriterijus, tačiau žieminių charakteristikų tarp jų nėra. Geriausias informacijos apie skirtingų padangų modelių eksploataciją žiemą šaltinis yra vietos padangų pardavėjas arba nepriklausomų grupių atlikti padangų bandymai.

Pirkite visą komplektą

Nebandykite kartu sumontuoti vasarinių ir žieminių padangų, nes taip labai apsunkinsite transporto priemonės valdymą, ypač kai padangos pasižymi skirtingomis eksploatacinėmis charakteristikomis ir turi skirtingus protektoriaus raštus. Kartu naudojant žiemines ir vasarines padangas, slidi kelio danga gali tapti dar pavojingesnė, nes padangos skirtingai sukimba su kelio danga.

Kai nenaudojate, laikykite tinkamai

Žiemines padangas vasarą reikėtų laikyti specialiuose maišuose ir paguldytas ant šono, o ne atremtas protektoriumi. Tinkama priežiūra prailgina žieminių padangų eksploatavimo trukmę. Padangų pardavėjas gali pasiūlyti saugojimo paslaugą, jei neturite galimybės jų laikyti namuose ar darbe.

Reguliariai apžiūrėkite padangas

Reguliariai tikrinkite, ar žieminėse padangose yra tinkamas oro slėgis ir ar jų protektorius yra pakankamo gylio. Kai žieminės padangos privalomos pagal įstatymą, rekomenduojamas mažiausias protektoriaus rašto gylis. „Sava“ žieminėms padangoms mes rekomenduojame mažiausią 4 mm protektoriaus rašto gylį (vasarinėms padangoms mažiausia ES leistina riba yra 1,6 mm).

Visada rinkitės saugumą, o ne greitį

Žieminės padangos paprastai turi mažesnį greičio indeksą nei vasarinės padangos. Niekada neviršykite transporto priemonei rekomenduojamo žieminių padangų greičio indekso.