Lithuania LT
Pakeisti šalį

Žinios apie padangą

Padangos gamyba – etapai

Padangų gaminimo aparate surinkus padangų komponentus gaunama „žalia“ padanga.

Gumos žaliava

Gumos žaliavą gali sudaryti iki 30 skirtingų sudedamųjų dalių, kurių skirtingų proporcijų derinys suteikia padangai skirtingas eksploatacines charakteristikas. Vulkanizavimo proceso metu gumos, užpildai ir kitos svarbios sudedamosios dalys sumaišomos kartu ir sudaro juodą, lipnų mišinį, kurį galima smulkinti.

Padangų gaminimo aparate surinkus padangų komponentus gaunama „žalia“ padanga.

Smulkinimas

Atvėsintas gumos mišinys specialiame smulkintuve yra supjaustomas į juostas. Šios juostos yra pagrindinė padangos struktūra. Smulkinimo metu taip pat paruošiamos ir kitos padangos dalys, kai kurios iš jų padengiamos skirtingos rūšies guma.

Padangų gaminimo aparate surinkus padangų komponentus gaunama „žalia“ padanga.

Padangos plotis

Gamybos etapo metu padanga gaminama iš vidaus į išorę, visus komponentus – austinius elementus, plienines juostas, briaunas, pluoštą, protektorių ir kitus komponentus – sudedant į padangų gaminimo aparatą, užtikrinantį, kad kiekviena dalis atsidurs savo vietoje. Rezultatas, vadinamas „žalia“ padanga, atrodo panašus į baigtą produktą.

Padangų gaminimo aparate surinkus padangų komponentus gaunama „žalia“ padanga.

Vulkanizavimas

„Žalia“ padanga vulkanizuojama vulkanizavimo aparate. Karštos šio aparato formos suspaudžia sudedamąsias padangos dalis. Vulkanizavimo metu padangai suteikiama jos galutinė forma ir įspaudžiamas protektoriaus raštas bei šoninės sienelės žymėjimas.

Padangų gaminimo aparate surinkus padangų komponentus gaunama „žalia“ padanga.

Tikrinimas

Visos „Sava“ padangos kruopščiai patikrinamos prieš jas išsiunčiant prekybos atstovams. Patikros metu kvalifikuoti ekspertai apžiūri padangas, taip pat atlieka mechaninius bandymus, galinčius aptikti mažiausius trūkumus ar galimas silpnas vietas. Atrinktos padangos patikrinamos rentgeno spinduliais, galinčiais parodyti menkiausius vidinius defektus. Kitas padangas kokybės kontrolės inžinieriai atsitiktine tvarka atrenka iš kiekvienos partijos ir prapjauna, siekdami užtikrinti, kad padangų struktūra atitiktų mūsų aukštus standartus.

Padangos dalys

Pluoštas Vidinis jūsų padangos karkasas sudarytas iš kelių sluoksnių medžiagos, vadinamos pluoštu, kuri pagaminta iš guma dengto audinio. Pluošto konstrukcija leidžia padangai būti lanksčiai, tačiau neleidžia ištįsti. Didelę dalį padangos stiprumo lemia būtent tvirtas pluošto sluoksnis, vadinamas „karkaso pluoštu“, kuris yra iš karto už vidinio padangos apvalkalo.

Briaunos Briaunos tampriai sandarina padangos ir ratlankio lietimosi vietą. Jos pagamintos iš stipraus pinto plieno ir yra padengtos guma.

Apsauginė juosta Jūsų padanga yra sustiprinta plieninėmis apsauginėmis juostomis – iš plieninės vielos austi lakštai, padengti guma, prideda tvirtumo. Kai kurių padangų apsauginėse juostose papildomai naudojami kevlaro kordai, suteikiantys dar daugiau tvirtumo, ilgesnę eksploatavimo trukmę ir atsparumą pažeidimams.

Šoninė sienelė Padangos dalis tarp briaunos ir protektoriaus. Padangos šoninė sienelė pagaminta iš storos gumos, pagerinančios šoninį padangos stabilumą. Visų padangų šoninėje sienelėje yra įspausta pagrindinė informacija apie padangą, įskaitant jos dydį, eksploatacines charakteristikas ir rekomenduojamą oro slėgį.

Briaunelė Nuožulni briauna tarp protektoriaus ir šoninės sienelės yra vadinama padangos briaunele. Briaunelės konstrukcija yra svarbus veiksnys, lemiantis padangos savybes posūkiuose.

Protektorius Plati minkštesnės gumos juosta, besiliečianti su keliu ir užtikrinanti sukibimą ir smūgių sušvelninimą. Protektoriaus rašto konstrukcija ir gumos mišinys, naudojamas jį gaminant, yra du svarbiausi veiksniai, lemiantys padangos eksploatacines savybes.

Grioveliai ir lamelės Gilūs grioveliai tarp protektoriaus blokelių atlieka svarbų vaidmenį ir leidžia padangai išsklaidyti vandenį, purvą ir sniegą. Mažos įpjovos protektoriaus blokeliuose, dar vadinamos lamelėmis, yra skirtos užtikrinti papildomą sukibimą. Griovelių ir lamelių raštai ypač svarbūs padangoms, skirtoms sudėtingoms sąlygoms, pvz., žieminėms padangoms.

Briauna Vientisa linija padangos centre yra vadinama briauna. Jos paskirtis – užtikrinti papildomą padangos sustiprinimą.