Latvia LV
Mainīt valsti

Sezonas riepas

Ziemas riepu iegāde

Dažās ES valstīs ar likumu ir noteikts, ka aukstākajos mēnešos ir jālieto speciāls ziemas riepu komplekts.

Pat ja jūsu reģionā nav šādas prasības, aukstiem laika apstākļiem paredzētu riepu lietošanai var būt snieguma priekšrocības, piemēram, uzlabota vilktspēja un vadāmība uz apledojuša un sniegota ceļa.

Drošāka braukšana zemā temperatūrā: Kad termometra stabiņš nokrītas zem 7°C, ziemas riepas sniegums pat uzlabojas. Sava ziemas riepās ir speciāls savienojums, kurā ir auksts silīcija dioksīda līmenis, kas nodrošina uzlabotu vilktspēju, bremzēšanu un vadāmību ziemas apstākļos, salīdzinot ar vasaras vai vissezonas riepām.

Laba saķere, braucot pa ledu un sniegu: Plati protektoru bloki un papildu lameles — mazas spraugas protektoru blokos — uzlabo vilktspēju uz aukstiem un apledojušiem ceļiem, vienlaikus ļaujot riepai ātri novadīt sniegu. Daļai ziemas riepu pat ir radzes, kas nodrošina uzticamu saķeri pašos sliktākajos ziemas apstākļos.

Ievērojiet tiesību aktus

Dažās Eiropas valstīs ir noteikts, ka pēc noteikta datuma ir jābūt uzstādītām ziemas riepām. Var būt spēkā arī citi ierobežojumi attiecībā uz riepām ar radzēm, kas noteiktos reģionos var būt aizliegtas vai var būt pavasarī jānomaina. Pirms iegādes noskaidrojiet attiecīgajā valstī spēkā esošos noteikumus.

Noskaidrojiet faktus

ES tiesību akti nosaka, ka uz visām riepām ir jābūt norādītai informācijai par to snieguma raksturīpašībām saskaņā ar noteiktiem kritērijiem — tomēr riepu sniegums ziemā nav viens no tiem. Jūsu labākie informācijas avoti par dažādu riepu modeļu sniegumu ziemā ir jūsu vietējais riepu izplatītājs vai testi, kurus veikušas neatkarīgas organizācijas.

Iegādājieties pilnu komplektu

Nekrītiet kārdinājumā kopā izmantot vasaras un ziemas riepas, jo šāds risinājums negatīvi ietekmēs vadāmību, it sevišķi ja riepām ir dažādas snieguma raksturīpašības un protektora raksti. Kopā uzstādot ziemas un vasaras riepas, slideni apstākļi var kļūt vēl bīstamāki, jo riepu saķere ar ceļa virsmu būs atšķirīga.

Pareiza uzglabāšana lietošanas starplaikā

Vasaras mēnešos ziemas riepas ir jāuzglabā speciālos maisos un noteikti jānovieto uz malām, nevis ar protektoru uz leju. Veicot pareizu apkopi, ziemas riepas kalpos ilgāk. Ja mājās vai darbā riepām nav vietas, riepu izplatītājs var sniegt informāciju par riepu uzglabāšanas iespējām.

Regulāri pārbaudiet riepas

Pēc regulāriem intervāliem pārbaudiet ziemas riepas, vai tajās ir pareizs spiediens un vai protektora dziļums ir pietiekams. Ja ziemas riepu lietošana ir noteikta ar likumu, ir spēkā minimālā protektora dziļuma ierobežojums. Uzņēmums Sava iesaka lietot ziemas riepas, kuru dziļums ir vismaz 4 mm (vasaras riepām ES tiesību aktos noteiktais minimālais ierobežojums ir 1,6 mm).

Drošība vienmēr ir svarīgāka par ātrumu

Riepām, kas paredzētas ziemas apstākļiem, var būt zemāks ātruma indekss nekā vasaras riepām. Nekādā gadījumā nepārsniedziet ziemas riepām noteikto automašīnas ieteicamo ātruma indeksu.