Latvia LV
Mainīt valsti

Sezonas riepas

Mount summer tires

Uzmontējiet vasaras riepas

Uzmontējiet vasaras riepas: Ja ziemas mēnešos izmantojat ziemas riepas, neaizmirstiet tās nomainīt pret vasaras komplektu, kad vidējā temperatūra pārsniedz 10°C. Vasaras riepas nodrošina labāku sniegumu uz sausa ceļa. Neaizmirstiet noglabāt ziemas riepas: izmantojiet pareizus uzglabāšanas maisus, novietojot riepas uz sāniem. Vaicājiet savam izplatītājam par riepu uzglabāšanas iespējām starp sezonām.

Check your pressure

Pārbaudiet riepu spiedienu

Pārbaudiet riepu spiedienu: siltākos apstākļos riepas zaudē gaisu straujāk, tādēļ vasarā ir vēl svarīgāk pārbaudīt spiedienu. Ja riepās ir nepietiekams spiediens, braukšanas laikā tās rada vairāk siltuma, paaugstinot riepas rites pretestību un pasliktinot degvielas ekonomijas rādītājus.

Check your pressure

Šķidrumu līmeņa pārbaude

Šķidrumu līmeņa pārbaude: Ir svarīgi nodrošināt, lai eļļas, dzesēšanas šķidruma uz vējstikla tīrīšanas šķidruma līmeņi atbilstu transportlīdzekļa ražotāja ieteikumiem. Siltākos laika apstākļos ir ieteicams lietot biezāka savienojuma dzinēja eļļu, jo to mazāk ietekmēs karstums.

Check your battery health

Pārbaudiet akumulatoru

Pārbaudiet akumulatoru: Siltākos laika apstākļos akumulatoram var būt papildu slodze. Vecāki akumulatori vasarā tiek sevišķi noslogoti. Ieteicams pārbaudīt akumulatoru, vai tas nav jānomaina vai jāuzlādē.

Be ready for rough weather

Esiet gatavs skarbiem laika apstākļiem

Arī vasarā laika apstākļi var būt mainīgi. No intensīva lietus, spēcīga vēja un miglas līdz tādiem ekstremāliem laika apstākļiem kā vētrām un viesuļiem — arī gada siltajos mēnešos ir savi klimata izaicinājumi. Braukšanas prasmes ir svarīgas, piemēram, lai zinātu, kā rīkoties izslīdēšanas gadījumā un koriģēt auto trajektoriju bīstamā vējā.

Change your tires

Riepu maiņa

Autobraucējiem valstīs, kurās mēdz intensīvi snigt vai temperatūra regulāri ir zemāka par 7°C, ieteicams lietot speciālu ziemas riepu komplektu.

Autovadītājiem, kas dzīvo un brauc reģionos, kuros ceļi bieži apledo, var noderēt radžotas riepas. Lai gan tās ne visur ir atļautas, radžotas vai dzelkšņotas riepas var nodrošināt iespēju braukt ekstremālos laika apstākļos. Atcerieties, ka pavasarī tās ir jānomaina, lai nebojātu ceļu.

Change your oil

Eļļas nomaiņa

Izmantojot speciālu ziemas kategorijas eļļu, būs vieglāk aukstos rītos iedarbināt automašīnu. Ieteicams nomainīt eļļu pret mazāk viskozu savienojumu, pirms temperatūra pazeminās, it sevišķi ja vasaras mēnešos esat izmantojis biezāku eļļu.

Check your essential equipment

Galvenā aprīkojuma pārbaude

Pārbaudiet galveno aprīkojumu: Automašīnas bremzēm, sildītājam un stiklu sildītājam ir jādarbojas ideāli, lai nodrošinātu optimālu komfortu un pārliecību aukstos laika apstākļos.

Ir svarīgi arī pārbaudīt antifrīza un vējstikla tīrīšanas šķidruma līmeni. Dzesēšanas sistēmas radiatorā ir jābūt iepildītam ūdens un antifrīza maisījumam attiecībā 50/50. Ja neesat pārliecināts, lūdziet to pārbaudīt vietējā autoservisā vai izmantojiet vienkāršu testēšanas komplektu. Izmantojiet vējstikla tīrīšanas šķidrumu, kas ir piemērots aukstiem laika apstākļiem, un apsveriet iespēju nomainīt tīrītāju slotiņas, ja tās izskatās nodilušas.

Rinse of road salt

Noskalojiet ceļa sāli

Noskalojiet ceļa sāli: Sāls un grants, kas tiek izmantoti apledojušu ceļu kaisīšanā, var izraisīt strauju automašīnas koroziju. Ja braucat pa šādi kaisītiem ceļiem, ir svarīgi no automašīnas virsbūves regulāri noskalot un nomazgāt sāli un ķīmikālijas.

Slow down

Nesteidzieties

Nesteidzieties: Ziemā samaziniet ātrumu un katram braucienam atliciniet vairāk laika. Palieliniet distanci līdz priekšā braucošajam transportlīdzeklim. Atliciniet nedaudz laika, lai apgūtu jaunas braukšanas prasmes, piemēram, kā tikt galā ar izslīdēšanu un kontrolēt automašīnu uz ledus.