Latvia LV
Mainīt valsti

Riepu izprašana

Riepu apkope

Riepu rotācija — veiciet riepu rotāciju ik pēc 10 000–12 000 km vai reizi sešos mēnešos

Visas riepas laika gaitā nodilst, bet jūs varat panākt ilgāku Sava riepu kalpošanas laiku, optimālu sniegumu un drošāku braukšanu, regulāri veicot riepu apkopi.

Ja ievērojat būtisku snieguma pasliktināšanos, iespējams, ir pienācis laiks apmeklēt izplatītāju — piemēram, ja riepu vadāmība uz slapja ceļa seguma nav apmierinoša, bremzēšanas un pagriezienu manevru laikā zūd saķere vai riepas pārmērīgi vibrē. Var būt nepieciešama riepu balansēšana, rotācija vai ģeometrijas regulēšana vai pat var būt pienācis laiks iegādāties jaunu riepu komplektu.

Riepu spiediena pārbaudīšana — dariet to regulāri, lai braukšana būtu drošāka un riepu kalpošanas laiks būtu ilgāks

Pareiza riepu spiediena uzturēšana: Pareizs riepu spiediens ir svarīgs optimālam riepu un transportlīdzekļa sniegumam. Pareizi piepumpētas riepas kalpos ilgāk un nodrošinās drošāku braukšanu, tādēļ noteikti regulāri pārbaudiet spiedienu. Šeit varat uzzināt vairāk par riepu piepumpēšanu.

Riepu apkopes profesionālis veic apskati — regulāri pārbaudiet protektora dziļumu

Protektora apskate: Riepu protektori ir regulāri jāpārbauda, vai nav redzamas pārmērīga vai nevienmērīga diluma pazīmes, kā arī bojājumi. Šeit varat uzzināt vairāk par protektora apskati un situācijām, kurās ieteicams sazināties ar izplatītāju.

Riepu rotācija — veiciet riepu rotāciju ik pēc 10 000–12 000 km vai reizi sešos mēnešos

Riepu rotācija: Riepu rotācija ir jāveic ik pēc sešiem mēnešiem vai 10 000–12 000 km, lai nodrošinātu vienmērīgu protektora dilumu un ilgāku kalpošanas laiku. Šeit varat uzzināt vairāk par riepu rotāciju.

Ieteikumu saņemšana no riepu izplatītāja — uzziniet, kādas pazīmes norāda, ka riepas ir jānomaina

Riepu maiņa: Regulāra riepu apskate un apkope paildzina to kalpošanas laiku, bet laika gaitā visas riepas nodilst. Uzziniet, kad riepas ir jānomaina