Poland PL
Zmień kraj

Poznaj swoją oponę

Konserwacja opon

Rotacja opon – przeprowadzaj ją co 10-12 tys. km lub co 6 miesięcy.

Każda opona stopniowo się zużywa, ale regularna konserwacja opon Sava pozwala wydłużyć ich żywotność i zwiększyć wydajność.

Znaczny spadek skuteczności może oznaczać potrzebę wizyty u sprzedawcy – na przykład w sytuacjach, gdy opony zachowują się niewłaściwie na mokrej nawierzchni, tracą przyczepność podczas hamowania i pokonywania zakrętów lub gdy nadmiernie wibrują. Być może konieczne jest wyważenie lub rotacja opon, ustawienie zbieżności kół lub zakup nowego kompletu.

Regularnie sprawdzaj ciśnienie w oponach, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo i ich dłuższą żywotność.

Utrzymywanie prawidłowego ciśnienia powietrza w oponach: Prawidłowe ciśnienie jest niezbędne dla uzyskania optymalnej wydajności opon oraz samochodu. Właściwie napompowane opony będą sprawne dłużej i pozwolą na bardziej bezpieczną jazdę, należy więc regularnie kontrolować ich ciśnienie. Tutaj dowiesz się więcej o pompowaniu opon.

Kontrola przeprowadzona przez fachowca – regularnie sprawdzaj głębokość bieżnika

Kontrola bieżnika: Bieżnik opon powinien być regularnie sprawdzany pod kątem nadmiernego lub nierównomiernego zużycia oraz uszkodzenia. Tutaj dowiesz się więcej o tym, co pokazuje bieżnik i czy należy się udać do sprzedawcy opon.

Rotacja opon – przeprowadzaj ją co 10-12 tys. km lub co 6 miesięcy.

Rotacja opon: Opony powinny być zamieniane miejscami co 6 miesięcy lub co 10-12 tys. km, co pozwoli na równomierne zużycie bieżnika i przedłuży ich żywotność. Tutaj dowiesz się więcej o rotacji opon.

Korzystanie z porad sprzedawcy opon – dowiedz się, co wskazuje na konieczność wymiany opon

Wymiana opony: Regularne kontrole oraz właściwa pielęgnacja opon wydłużą ich żywotność, jednak wszystkie opony ostatecznie się zużyją. Dowiedz się, kiedy wymieniać opony