Slovakia SK
Zmeniť krajinu

Sezónne pneumatiky

Letné alebo celoročné pneumatiky

Niektorí motoristi sa mohli presvedčiť, že sada pneumatík určených na leto je vhodnejšia, než jediná sada na celý rok. Preskúmajme výhody a nevýhody obidvoch možnosti.

Letné pneumatiky: Pneumatiky určené na letné používanie typicky používajú mäkšiu gumovú zmes kvôli lepšej priľnavosti a ovládateľnosti v mokrých aj suchých podmienkach. Letné pneumatiky sú vyvinuté tak, aby mali najlepší výkon v teplotách nad 7 °C, preto sú menej vhodné do chladnejších podmienok.

Zvážte použitie letných pneumatík, ak:

  • Už máte sadu zimných pneumatík do nepriaznivých podmienok
  • Potrebujete optimálnu ovládateľnosť a výkon svojho vozidla v teplejšom počasí
  • Počasie vo vašej oblasti zahŕňa mierne zimy s typickými teplotami trvalo nad 7 °C, čo umožní používanie letných pneumatík počas celého roka

Celoročné pneumatiky: V oblastiach s miernym počasím v zime – kde teploty málokedy klesnú pod 0 °C a intenzívne sneženie je zriedkavosťou – celoročné pneumatiky môžu predstavovať prijateľný kompromis medzi špecifickými letnými a zimných podmienkami.

Celoročné pneumatiky Sava nosia rovnaké označenia „M+S“ a symbol snehovej vločky ako zimné pneumatiky, čo znamená, že sú akceptovateľné na zimné používanie tam, kde používanie zimných pneumatík predpisuje zákon, a ponúkajú dobrý výkon v náročných jazdných podmienkach.

Zvážte použitie celoročných pneumatík, ak:

  • Nechcete prezúvať letné a zimné pneumatiky
  • Teploty v zime vo vašej lokalite málokedy klesnú pod bod mrazu – ak to tak nie je, zvážte použitie pneumatík určených na zimu
  • Nemáte možnosť skladovať a prezúvať dve sady pneumatík

Pre optimálny výkon v zimných podmienkach odporúčame používať zimné pneumatiky Sava.