Сезонні шини

Придбання зимових шин

У деяких країнах ЄС встановлення комплекту спеціальних зимових шин у більш холодні місяці року є вимогою закону.

Однак навіть якщо там, де ви живете, немає такої вимоги, використання спеціальних шин для холодної погоди має переваги з точки зору показників: покращене зчеплення з поверхнею та керованість на снігу та льоду.

Безпечніше водіння при низьких температурах Показники зимових шин значно покращуються, коли ртуть у термометрі опускається нижче 7°C. Зимові шини Sava обладнані особливим композитом із високим змістом кремнієвої кислоти, що надає покращене зчеплення з поверхнею, гальмування та керованість у зимових умовах порівняно з літніми та всесезонними шинами.

Покращене зчеплення на снігу та льоду Широкі блоки протектора та додаткові ламелі (невеликі прорізи у блоках протектора) покращують зчеплення на зимових та замерзлих дорогах, також дозволяючи шині швидко відводити сніг. Деякі зимові шини навіть обладнуються шипами, щоб забезпечити впевнене зчеплення в найгірших зимових умовах.

Дотримання законів

У деяких європейських країнах закон вимагає від водіїв після зазначеної дати установлювати зимові шини. Інші обмеження можуть стосуватися шипованих шин, які можуть бути заборонені в деяких зонах або мають демонтуватися навесні. Перед придбанням перевірте закони своєї країни.

Дізнавайтеся

Закони ЄС вимагають, щоб на всіх шинах відображалася інформація про їхні характеристики ефективності для зазначених критеріїв, проте ефективності взимку серед них немає. Найкращим джерелом інформації про ефективність взимку для різних моделей шин може стати ваш локальний дилер шин, також можна отримувати відомості з випробувань, що проводилися незалежними групами.

Купуйте повний комплект

Не піддавайтеся спокусі встановити суміш літніх та зимових шин, оскільки це негативно вплине на керованість, особливо якщо шини мають різні характеристики ефективності та малюнки протектора. Одночасне використання зимових й літніх шин може ще збільшити небезпеку слизьких умов через різницю у зчепленні з поверхнею дороги.

Зберігання належним чином, коли не використовується

Зимові шини влітку необхідно зберігати в спеціальних чохлах та завжди класти на бік шини, а не на бік протектора. Належний догляд подовжить термін експлуатації зимових шин. Якщо вам бракує місця для зберігання вдома або на роботі, дилер може порадити варіанти щодо зберігання.

Регулярно оглядайте шини

Регулярно перевіряйте свої зимові шини на правильність тиску та належну глибину протектора. У країнах, де зимові шини обов'язкові через законодавство, існує вимога щодо мінімальної глибини протектора. Компанія Sava рекомендує, щоб мінімальна глибина протектора зимової шини складала 4 мм (для літніх шин мінімальна глибина за законом у країнах ЄС становить 1,6 мм).

Ніколи не віддавайте перевагу швидкості, нехтуючи безпекою

Шини, призначені для зимових умов, мають менший клас швидкості, ніж літні шини. Ніколи не перевищуйте клас швидкості для зимових шин, рекомендований для вашого автомобіля.