Як розуміти показання протекторів шин

Професійний огляд шин — регулярно перевіряйте глибину протектора

Як перевірити протектори шин

Ви можете багато дізнатися про загальний стан та показники вашого автомобіля з періодичних перевірок протекторів шин. Прискорений або нерівномірний знос може означати потенційні проблеми, які можуть потребувати професійного рішення. Ретельно оглядайте ваші шини щомісяця, а також перед довгими поїздками та після них.

Чи можете ви бачити індикатори зношування проектора? Це смужки твердої гуми, які стають видимими, коли знос протектора перевищує певний рівень. Якщо ви можете їх бачити, прийшов час інвестувати у новий комплект шин. Шини Sava також мають позначку на боковині, яка вказує на розташування індикаторів зносу проектора. [посилання на «Як прочитати боковину»]

Чи перевіряли ви глибину протектора? Інший спосіб перевірити знос протектора — використати спеціальний пристрій для вимірювання глибини протектора, який можна недорого придбати на станціях технічного обслуговування або у крамницях автомобільних запчастин. Пам'ятайте, що за європейським законодавством мінімальна глибина протектора має складати 1,6 мм, в той час як для зимових шин для легкових автомобілів рекомендується глибина протектора не менше 4 мм. Обов'язково вимірюйте глибину протектора як із зовнішнього боку, так і з внутрішнього.

Чи не застрягло щось у протекторі? Каміння, тріски та інші невеликі шматки дорожнього сміття часто застряють у протекторах шин і можуть призвести до проколів. Огляньте канавки протектора і обережно вийміть з них сторонні предмети, якщо знайдете.

Чи зношені ваші шини із зовнішнього боку? Прискорений знос на краях протектора може означати, що в шинах неправильний тиск. Регулярно перевіряйте тиск у шинах [посилання], оскільки їзда при низькому тиску в шинах зменшує їхній термін експлуатації та призводить до вищої витрати пального. Якщо вам доводиться часто накачувати шини, це може означати, що їх треба перевірити на наявність витоків. Зношені краї лише передніх шин можуть означати, що ви надто швидко входите у повороти, тому для максимального продовження терміну експлуатації шини вам може знадобитися змінити стиль керування.

Чи зношені ваші шини в центрі? Прискорений знос у центрі протектора може означати надмірний тиск у шинах, що збільшує ризик розриву шини. Перевірте рівень рекомендованого тиску в довіднику з експлуатації вашого автомобіля і зменшіть тиск у разі необхідності.

Чи зношена одна шина більше за інші? Нерівномірний знос на одній шині може означати, що вам необхідно відбалансувати колеса або відрегулювати кут розвалу/сходження коліс. Шукайте ділянки нерівномірного зносу або плішинки, які також можуть вказувати на проблеми з підвіскою. Якщо ви підозрюєте такі проблеми, зверніться до професіонала.

Чи зношуються ваші шини з різною швидкістю? Шини зношуються з різною швидкістю. Передні шини виконують більше роботи і підтримують вагу двигуна, тому вони зношуються швидше, ніж шини на задній осі. Якщо вам здається, що вони зношуються швидше, ніж мали б, нехай професіонал перевірить ваші амортизатори. Нерівномірний знос в межах плями контакту шини — шини з одного боку автомобіля зношуються швидше, ніж з іншого — може означати, що треба відрегулювати кут розвалу/сходження коліс.

Чи є прискорене зношування на краях шини? Зиґзаґоподібний або зношений вигляд країв шини зазвичай спричиняється нерівномірним контактом шин з дорожньою поверхнею. Якщо ви помітите такий тип зносу, вам також може знадобитися відрегулювати кут розвалу/сходження коліс.