Поради користувачам

Виробництво шин — етапи

Компоненти шин збираються в спеціальній машині, утворюючи зібрану (зелену) шину

Гумова суміш

Гумова суміш, з якої виготовлені шини, може містити до 30 окремих інгредієнтів у різних пропорціях, що впливають на характеристики ефективності шини. Під час змішування гуми, заповнювачі та інші важливі інгредієнти об'єднуються та утворюють чорний клейкий композит, який тепер можна помістити у млин.

Компоненти шин збираються в спеціальній машині, утворюючи зібрану (зелену) шину

Млин

Охолоджена гумова суміш розрізується на смуги на спеціальному млині. З цих смуг формується основна структура шини. Під час цього процесу також готуються інші деталі шини, деякі з яких вкривають іншим типом гуми.

Компоненти шин збираються в спеціальній машині, утворюючи зібрану (зелену) шину

Ширина шини

Під час етапу виготовлення шина складається зсередини назовні, при цьому складові частини — текстильні елементи, борти, сталеві брекери, корд, протектор та інші деталі — поміщають до машини для виготовлення шин, яка забезпечує, що кожна деталь встановлюється на своє місце. Кінцевий результат, який називається «зеленою шиною», виглядає схожим на готову шину.

Компоненти шин збираються в спеціальній машині, утворюючи зібрану (зелену) шину

Вулканізація

Зібрані шини вулканізують на спеціальному агрегаті. Цей агрегат стискає компоненти шини в гарячих формах. Під час вулканізації шина набуває остаточної форми, за допомогою штампа на прес-формі утворюється малюнок протектора та позначки на боковині.

Компоненти шин збираються в спеціальній машині, утворюючи зібрану (зелену) шину

Контроль якості

Всі шини Sava проходять ретельний контроль якості, перш ніж їх відправляють до дилерів. Процес контролю якості включає огляди підготовленими експертами, а також механічні випробування, які визначають навіть найменші дефекти або потенційні слабкі місця. Вибрані шини проходять рентгенівське обстеження, яке виявляє найменші внутрішні проблеми. Інші шини, обрані випадковим чином з кожної партії, розрізуються інженерами з контролю якості, щоб забезпечити, що їхня конструкція відповідає нашим високим стандартам.

Деталі шини

Корд: Внутрішній «скелет» вашої шини складається з шарів тканини, які називаються кордом і зроблені зі вкритого гумою текстильного переплетіння. Конструкція корда забезпечує гнучкість шини, але запобігає розтягуванню. Міцність шини переважно забезпечується міцним шаром корда, який зветься каркасом і розташований над внутрішньою обшивкою шини.

Борти: Борти забезпечують герметичне з'єднання між шиною та ободом колеса. Вони зроблені з міцного сталевого дроту і вкриті гумою.

Брекер: Міцність шини посилюють сталеві брекери — плетені шари сталевого дроту, вкриті гумою — які додають жорсткості. У деяких шинах до брекерів додається кевларовий корд для підвищеної міцності, довшого терміну експлуатації та стійкості до пошкоджень.

Боковина: Частина шини між бортом та протектором. Боковина шини зроблена з товстої гуми, що підсилює бокову стабільність шини. На усіх боковинах шини також позначається важлива інформація про шину, у тому числі її розмір, характеристики ефективності та рекомендований тиск.

Плечова частина: Скошений край, де протектор з'єднується з боковиною, називається плечовою частиною. Конструкція плечової частини шини є важливим фактором для керованості на поворотах.

Протектор: Широка ділянка м'якішої гуми, яка торкається дороги і забезпечує зчеплення і демпфування шини. Малюнок протектора та гумовий композит, використаний у ньому, є двома найважливішими факторами, які визначають поведінку кожної шини.

Канавки та ламелі: Глибокі канавки між блоками протектора грають ключову роль у відведенні води, бруду та снігу з вашої шини. Маленькі щілини у блоках протектора, які називаються ламелями, призначені для того, щоб забезпечувати додаткове зчеплення. Малюнки канавок і ламелей особливо важливі для шин, розроблених для жорстких умов, наприклад, зимових шин для легкових автомобілів.

Виступ: Суцільна лінія, що проходить по центру шини, називається виступом. Він призначений для додаткового підсилення шини.