Turkey TR
Ülke değiştir

Biz kimiz?

Sava, Orta Avrupa’nın çok çeşitli binek, SUV, hafif kamyon ve kamyon lastikleri sağlayan en büyük ve en başarılı lastik üreticilerinden biridir. Küçük bir ülkede, Slovenya'da doğan Sava, tüm Avrupa'yı, hatta ötesini kucaklayacak kadar büyümüştür.

Sava lastikleri, Avrupa geneline yayılan çeşitli fabrikalarda üretilir. Ancak lastiklerin büyük çoğunluğu en yeni teknolojilerle donatılmış, yüksek performanslı yaz ve kış binek otomobili lastiği konusunda uzmanlaşmış bir üretim tesisi olan Slovenya’daki Sava fabrikasında üretilir.

Sava – Lastikte Avrupa Kalitesi

Sava lastiklerini satın alırken, köklerini Avrupalı bir mirastan alan ve Goodyear teknolojisiyle desteklenen kaliteli bir seçim yaptığınızı bilirsiniz.

Sava kalitesi, iyi lastik performansıyla birlikte, uygun fiyatlarla sunulur. Bu özellik, içiniz rahat bir şekilde tasarruflu bir alışveriş yapmış olmanın güvenini verir.

Sava lastikleri, eğitimli ve deneyimli personeller tarafından, en gelişmiş üretim ekipmanları kullanılarak üretilir. Tüm Sava lastikleri, Avrupa’nın diğer bölgelerine sevk edilmeden önce, Slovenya’daki üretim tesisinde, kapsamlı kalite kontrol testlerinden geçer. Sava’dan aldığınız tüm lastiklerin, satılan tüm lastiklerde Sava Kalite Garantisi sunmamızı sağlayan yüksek kalite standartlarına uygun olduğundan emin olabilirsiniz.

Sava tüketici lastiklerinin tamamı, Sava EMEA lastik garanti koşullarına göre, işçilik ve malzeme ya da tasarımla ilgili koşullar açısından garanti altındadır. Belirli bir ülkede geçerli olan garanti hükümleri ve koşullarını, ilgili ülkedeki lastik bayilerinden istediğiniz zaman öğrenebilirsiniz.

Sava tüketici lastiklerinin tamamı, Sava EMEA lastik garanti koşullarına göre, işçilik ve malzeme ya da tasarımla ilgili koşullar açısından garanti altındadır. Belirli bir ülkede geçerli olan garanti hükümleri ve koşullarını, ilgili ülkedeki lastik bayilerinden istediğiniz zaman öğrenebilirsiniz.

Sava – Goodyear Teknolojisiyle Desteklenir

Slovenya Kranj’daki Sava üretim tesisi, Avrupa’daki en gelişmiş lastik üretim fabrikalarından biridir. Bu tesis, ağırlıklı olarak Sava için yüksek performans ve kış otomobil lastikleri ürettiği gibi, yine en yüksek teknolojileri kullanan Goodyear'ın diğer orta ve premium markaları için de üretim yapar.

Slovenya’daki Sava fabrikasının yıllık üretimi, yaklaşık sekiz milyon lastiktir. Her yıl, dünyada hemen hemen aynı sayıda Sava lastik satılmaktadır. Sava, Avrupa’da 1.600’ün üzerinde personele sahiptir.

Ödüllü Faaliyetler

1999 - Çevre yönetim sistemi ISO sertifikası

2001 - Otomotiv Sanayi Kalite Yönetimi ISO sertifikası

2002 - İş sağlığı ve güvenliği OHSAS sertifikası

2003 - BPMS sertifikası (kalite, çevre koruma ve iş yerinde sağlık ve güvenlik standartlarını bir araya getirir)  – dünyada bir ilk

2003 - Slovenya’daki büyük şirketler arasında en iyi çalışma ortamı ödülü

2003 - Çevre yönetim sistemi için yeni ISO

2003 - İş sağlığı ve güvenliği için yeni OHSAS

2004 - Çevre Dostu Şirket Ödülü

2009 - Tasarım, geliştirme ve üretim kalitesi yönetimi ISO sertifikası

Kranj Dağıtım Merkezi

2002 yılında 17.100 m2 alana kurulan bu tesis, aynı zamanda güney doğu Avrupa’nın ana dağıtım merkezi olarak hizmet vermekte olup, bir milyon binek otomobil lastiği barındırma kapasitesine sahiptir. Dağıtım merkezinin inşası, şirketin rekabet avantajlarını güçlendirmesi ve pazar fırsatlarından yararlanması için, pazar içinde gelecekte sağlayacağı gelişim açısından hayati önem taşıyan bir adım olarak görüldü.”