Poland PL
Zmień kraj

Kim jesteśmy

Sava jest jednym z największych i najlepiej prosperujących producentów opon w Europie Środkowej i oferuje szeroki asortyment opon do samochodów osobowych, SUV-ów, aut dostawczych oraz ciężarówek. Mająca swoje korzenie w małej Słowenii firma rozrosła się na całą Europę, a nawet poza nią.

Firma ma zakłady produkcyjne w całej Europie. Wiele opon jest jednak nadal produkowanych w fabryce w Słowenii, nowoczesnym zakładzie produkcyjnym, specjalizującym się w wytwarzaniu wysokowydajnych zimowych i letnich opon klasy do samochodów osobowych.

Sava — europejska opona najwyższej jakości

Kupując opony Sava, wybiera się dobrą jakość, która wynika z połączenia europejskiego dziedzictwa z nowoczesnymi rozwiązaniami koncernu Goodyear.

Sava oferuje opony wysokiej klasy za rozsądną cenę. Dokonując ich zakupu, można mieć pewność, że się nie przepłaci.

Opony Sava są produkowane przez doświadczony personel o wysokich kwalifikacjach przy użyciu najbardziej zaawansowanych maszyn. Wszystkie opony marki Sava są poddawane próbom kontroli jakości w słoweńskim zakładzie produkcyjnym, zanim zostaną rozesłane po całej Europie. Można mieć pewność, że każda zakupiona opona firmy Sava, spełnia wyśrubowane normy jakości. Sava daje też gwarancję jakości na wszystkie opony będące w sprzedaży.

Wszystkie opony Sava dla użytkowników indywidualnych są objęte gwarancją na wady wykonania, materiałowe i konstrukcyjne na warunkach opisanych w gwarancji Sava na opony w regionie EMEA. O postanowienia i warunki gwarancji obowiązujące w danym kraju można zapytać lokalnych sprzedawców opon.

Sava — budowane zgodnie z myślą techniczną firmy Goodyear

Zakład produkcyjny firmy Sava w słoweńskim Kranju należy do najbardziej zaawansowanych fabryk tego typu w Europie. Są tam wytwarzane nie tylko opony, głównie zimowe i High Performance, marki Sava, ale także innych marek średniej i wysokiej klasy należących do koncernu Goodyear. We wszystkich przypadkach korzysta się z tych samych najnowocześniejszych rozwiązań technicznych.

Roczna wielkość produkcji słoweńskiej fabryki wynosi około 8 milionów opon. Prawie tyle samo opon naszej marki jest sprzedawanych na świecie w ciągu roku. Firma Sava zatrudnia ponad 1600 osób w Europie.

Wyróżnienia

1999 – Certyfikat ISO na system zarządzania środowiskowego

2001 – Certyfikat ISO na zarządzanie jakością w przemyśle motoryzacyjnym

2002 – Certyfikat OHSAS na procedury bezpieczeństwa i higieny pracy

2003 – Certyfikat BPMS (obejmuje normy dotyczące jakości, ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa i higieny pracy) – pierwszy na świecie

2003 – Nagroda za najlepsze w Słowenii środowisko pracy wśród dużych firm

2003 – Nowy certyfikat ISO na system zarządzania środowiskowego

2003 – Nowy certyfikat OHSAS na procedury bezpieczeństwa i higieny pracy

2004 – Tytuł firmy przyjaznej środowisku (Environmentally Friendly Company Award)

2009 – Certyfikat ISO na zarządzanie jakością w fazach projektowania, wdrażania i produkcji.

Centrum dystrybucji w Kranju

Ten zbudowany w 2002 r. zakład o powierzchni 17 100 m2 pełni także funkcję głównego centrum dystrybucyjnego w południowo-wschodniej Europie i mieści milion opon do samochodów pasażerskich. Budowa centrum dystrybucyjnego została uznana za konieczną w perspektywie przyszłego rozwoju firmy, aby wzmocnić jej przewagę nad konkurencją i umożliwić zwiększanie sprzedaży.