Czech Republic CS
Změnit stát

Kritéria výsledků kvality

Co to znamená?

Koncepce 3/15/50 odráží různé počty výkonnostních kritérií, na která jsou naše pneumatiky testovány.

3 – Počet výkonnostních kritérií, na která jsou pneumatiky testovány podle systému značení pneumatik EU

15 – Průměrný počet výkonnostních kritérií posuzovaných podle nezávislých testů prováděných předními evropskými automobilovými organizacemi a publikacemi

50 – Počet testů, kterými prochází každá nová konstrukce pneumatik Sava.

Získejte další informace o hlavních výkonnostních atributech pneumatiky

3 – Testování označení pneumatik EU

Standardizované označení pneumatik EU, které bylo zavedeno v roce 2012, analyzuje každou pneumatiku z hlediska 3 hlavních výkonnostních kritérií:

  • Spotřeba paliva – Míra valivého odporu pneumatiky, která má vliv na spotřebu paliva vozidla. Hodnotí se od A (nejvyšší hodnocení) do G (nejnižší hodnocení).
  • Přilnavost za mokra – Míra schopnosti pneumatiky brzdit na mokré vozovce. Přilnavost za mokra se hodnotí od A (nejvyšší hodnocení) do F (nejnižší hodnocení).
  • Vnější valivý hluk – Vnější hluk vydávaný pneumatikou se měří v decibelech. Třída hlučnosti pneumatik je uvedena v podobě černých zvukových vln v počtu od jedné (tiché) do tří (hlasité).

50 – Interní testy společnosti Sava

Ve společnosti Sava jsme přesvědčeni, že označení pneumatik EU pomáhá spotřebitelům činit při nákupu nových pneumatik informovaná rozhodnutí. Proto jsme na vývoji označení s úředníky EU před jeho zavedením spolupracovali.

Ceníme si rovněž příspěvků nezávislých subjektů a organizací provádějících testy a vážíme si jejich poctivého posouzení našich výrobků opět s vírou, že pomohou spotřebitelům učinit informované rozhodnutí. Proto v našich brožurách a na internetu zveřejňujeme výsledky testů společně s informacemi o našich pneumatikách.

Ale pro nás to nestačí

Všechny nové konstrukce pneumatik procházejí ne méně než 50 náročnými zkouškami kdy je naši odborníci hodnotí podle kritérií přísnějších než vyžaduje označení EU, včetně :

  • Ovladatelnost a brzdění za mokra i za sucha
  • Kilometrová životnost a odolnost
  • Hluk v kabině
  • Aquaplaning – v zatáčkách a na přímé trati
  • Záběr
  • Stabilita při vysokých rychlostech

Naše zimní pneumatiky jsou také testovány na trakci, ovládání a brzdění na ledě a sněhu.